Завідувач кафедри
Пашковська Наталія Вікторівна
Завідувач кафедри
Доктор медичних наук, професор
Наталія Вікторівна Пашковська — докторка медичних наук (2010), професорка (2011), завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології Буковинського державного медичного університету (з 2011 року).
У 1998 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Хроноритми функції щитоподібної залози, екскреторної функції нирок у хворих на дифузний токсичний зоб та гіпотиреоз»; у 2010 році з — докторську дисертацію на тему «Діабетичні енцефалопатії: механізм розвитку, диференційна діагностика, лікування та профілактика».
Авторка та співавторка понад 600 наукових та навчально-методичних праць, в тому числі 3-х національних підручників, 33 навчальних посібників, 29 монографій, 28 патентів на корисну модель, 45 публікацій у виданнях, які входять до міжнародної наукометричної бази Scopus та 18 — Web of Science.
Напрями наукових досліджень: ендокринологія. Сфера наукових інтересів: цукровий діабет, ожиріння, захворювання щитоподібної залози.
Членкиня редакційних колегій «Міжнародного ендокринологічного журналу» (Scopus) та «Буковинського медичного вісника».
Підготувала шість кандидатів наук.
Лікар-ендокринолог вищої категорії.
Є обласним позаштатним консультантом ДОЗ Чернівецької ОВА з ендокринології.
Голова Асоціації ендокринологів Чернівецької області, перебуває в складі керівних комітетів Української асоціації клінічних ендокринологів, Української діабетологічної асоціації, Української тиреоїдної асоціації.
Входить до складу Експертної групи МОЗ по створенню галузевих стандартів надання медичної допомоги з ендокринології.
Лауреат премії Юрія Федьковича.
Членкиня Європейського товариства ендокринологів (ESE) та Європейської асоціації з вивчення цукрового діабету (EASD).
Бере участь в міжнародних грантових дослідженнях.
Проходила стажування в Карловому університеті в Празі, стажування з клінічної діабетології в Університеті Сент-Ендрюса в Великобританії.
Організатор та доповідач численних конференцій, майстер-класів, тренінгів на теренах України та за кордоном.
Колектив кафедри
Коваль Галина Данилівна — докторка медичних наук, професорка, професор кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології Буковинського державного медичного університету.
У 1998 році закінчила Буковинську державну медичну академію, а в 1999 році - інтернатуру за спеціальністю “терапія”. У Буковинському державному медичному університеті працює з 1999 року, з 2004 року – на посаді доцента, а з 2017 року – на посаді професора кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології.
У 2003 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Комплексне обстеження та лікування хворих на хронічний обструктивний бронхіт з урахуванням імунного статусу та мікробіоценозу кишечнику».
У 2015 році захистила докторську дисертацію на тему: «Імунопатогенез ендометріозу асоційованого з безпліддям: нові методи діагностики та підходи до лікування».
Авторка та співавторка понад 140 наукових праць, з них 26 публікацій у виданнях, які входять до міжнародних наукометричних баз Scopus та 25 у Web off Science, 3 монографії, 4 навчальних посібники, 3 практикуми, 6 патентів на корисну модель, 2 інформаційні листи, 1 нововведення, 1 методичні рекомендації. Основним науковим спрямуванням є дослідження імунозалежних захворювань, механізмів їх формування та можливостей терапевтичного впливу.
Відповідальна за організацію роботи з клінічної імунології та алергології, навчальну роботу з клінічної імунології та алергології на післядипломному етапі, за організацію лікувальної роботи з клінічної імунології.
Входить до складу редколегій кількох закордонних та українських журналів: «Frontiers In Allergy» (Scopus), «Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція» (Scopus), «Праці Наукового товариства імені Шевченка. Медичні науки» (Scopus), «Буковинський медичний вісник», «Імунологія та алергологія: наука та практика».
Перебуває в складі керівних комітетів Всеукраїнського товариства фахівців з клінічної імунології, алергології та імунореабілітації (УТІАІ) та Федерації товариств з клінічної імунології (FOCIS), а також є членкинею Європейської академії клінічної імунології та алергології (EAACI), Всесвітньої організації алергології (WAO), Європейської федерації імунологічних товариств (EFIS). Має вищу кваліфікаційну категорію зі спецільностей «клінічна імунологія» та «алергологія» та є експерткою ДОЗ ОДА зі спеціальності «Клінічна імунологія».
КАСПРУК Наталія Михайлівна - кандидат медичних наук, доцент.
Відповідальна за організацію навчальної роботи з клінічної імунології та алергології, лікувальну роботу з напряму «алергологія», за ведення електронного журналу.
Закінчила Чернівецький медичний інститут у 1991 році за спеціальністю «Лікувальна справа». З 1995 року – асистент кафедри, з 2002 року – доцент кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології.
Дисертаційна робота (2001р) на тему «Зміни цитокінового та ейкозаноїдного потенціалів крові у хворих на бронхіальну астму, їх роль в імунологічному конфлікті на рівні нирок та спосіб корекції виявлених порушень».
Лікар вищої категорії за спеціальностями «Клінічна імунологія» та «Алергологія». Автор та співавтор 170 наукових та науково-методичних праць (у тому числі 2-х монографій, 4-х навчальних посібників, 3-х патентів), понад 40 публікацій та виступів науково-популярного характеру в ЗМІ.
Член Всеукраїнського товариства фахівців з клінічної імунології, алергології та імунореабілітації (УТІАІ).
Основним науковим спрямуванням є дослідження з клінічної алергології.
ЛЯШУК Руслана Петрівна – кандидат медичних наук, доцент.
Відповідальна за навчальну роботу з клінічної імунології та алергології на додипломному етапі, за роботу студентського наукового гуртка, за профорієнтаційну роботу, за рейтинг кафедри, за ведення табелю обліку робочого часу.
Закінчила Буковинський державний медичний університет у 1999 році, отримала повну вищу освіту зі спеціальності «Лікувальна справа» та здобула кваліфікацію лікаря. Загальний стаж роботи на посаді лікаря – 24,5 років. Після закінчення університету з 1999 по 2000 рік навчалася в інтернатурі на базі обласної клінічної лікарні м. Чернівці за фахом «Внутрішні хвороби». В той же період навчалася в магістратурі за фахом «Внутрішні хвороби» на кафедрі внутрішньої медицини та ендокринології Буковинського державного медичного університету. В 2001 році успішно захистила магістерську науково-кваліфікаційну роботу.
У грудні 2005 року захистила кандидатську дисертацію на тему «Мікробіоценоз товстої кишки у хворих на цукровий діабет».
З вересня 2002 року працювала асистентом кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології, а з грудня 2006 року – переведена на посаду доцента цієї ж кафедри.
Лікар вищої категорії за спеціальністю «Клінічна імунологія» та «Алергологія», автор та співавтор більше 100 наукових та навчально-методичних праць, з них 5 монографій, 3 навчально-методичних посібника, 50 статей, 5 деклараційних патентів на винахід.
Є членом Європейської академії клінічної імунології та алергології (EAACI).
Основним науковим спрямуванням є лікування хворих з алерго- та імунопатологією.
МАСЛЯНКО Віталій Антонович - кандидат медичний наук, доцент
Лікар-ендокринолог вищої категорії.
Відповідальний за цивільний захист, техніку безпеки та збереження матеріальних цінностей на кафедрі.
З відзнакою закінчив Чернівецький медичний інститут у 1975 році за спеціальністю «Лікувальна справа». З 1973 по 1975 роки – Ленінський стипендіат. З 1977 року після закінчення клінічної ординатури працює в БДМУ.
У 1986 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Інсуліндепонуюча функція еритроцитів при хронічному активному гепатиті».
З 1993 року – доцент кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології.
Впродовж багатьох років очолював курс ендокринології університету.
Автор та співавтор біля 150 науковий та навчальних методичних праць, у тому числі 7 монографій, 13 навчальних посібників, 1 деклараційний патент, 2 інформаційних листи, 2 нововведення, 40 статей.
Член Асоціації ендокринологів Чернівецької області.
На даний час основним науковим спрямування є вивчення патології щитоподібної залози.
ОЛЕНОВИЧ Ольга Анатоліївна – кандидат медичних наук, доцент.
Відповідальна за організацію наукової роботи кафедри та цифровий репозиторій, навчально-методичну роботу кафедри з іноземними студентами, у т.ч. з іноземними студентами на 6-му курсі, за розміщення навчально-методичних матеріалів кафедри на СДН університету, за представлення інформації інформаційних стендах.
З відзнакою закінчила Буковинську державну медичну академію у 1999 році за спеціальністю «лікувальна справа». Після навчання у інтернатурі та магістратурі за фахом «внутрішні хвороби» (1999-2000 рр.) отримала звання лікаря-спеціаліста та успішно захистила магістерську науково-кваліфікаційну роботу, здобувши звання «Магістр медицини».
З 2000 року працює у БДМУ спочатку асистентом кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології (2000 – 2006рр.), а згодом – доцентом кафедри (2006р. – теперішній час).
Стаж лікарської діяльності за фахом – 24,5 років, стаж педагогічної діяльності – 23,5 роки.
У 2005 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Корекція порушень функціонального стану нирок при гіпо- та гіпертиреозі (клініко-експериментальне дослідження)». У 2008 році отримала вчене звання доцента кафедри ендокринології.
Лікар вищої категорії за спеціальністю «Ендокринологія». Автор та співавтор понад 324 наукових та навчальних праць, в тому числі 5 монографій, 25 навчальних посібників, 73 статей, 193 тез доповідей, 10 деклараційних патентів, 3 нововведень, 2 інформаційних листів, 2 раціоналізаторських пропозицій.
Член Асоціації ендокринологів Чернівецької області, Української діабетологічної асоціації, Українського наукового товариства патофізіологів.
Доповідач численних всеукраїнських та міжнародних наукових конференцій.
Основним науковим спрямуванням є вивчення функціонального стану нирок при ендокринній патології.
ПАВЛОВИЧ Лариса Борисівна – кандидат медичний наук, доцент
Лікар-ендокринолог вищої категорії.
Відповідальна за навчальну роботу з вітчизняними студентами медичних факультетів 1,2,4 та за роботу студентського наукового гуртка з ендокринології.
Закінчила Чернівецький медичний інститут у 1979 році за спеціальністю «Лікувальна справа» з відзнакою. Після закінчення клінічної ординатури, аспірантури, інтернатури за фахом «Внутрішні хвороби», працює у БДМУ з 2006 року на посаді доцента кафедри.
У 1989 році захистила дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук на тему «Холатоутворювальна функція печінки у хворих, що перенесли вірусні гепатити А і В в ранні та віддаленні терміни спостереження».
Автор та співавтор близько 165 наукових та навчальних праць, у тому числі 6 монографій, 12 навчальних посібників, 1 посібник, 66 статей (з них 13 Scopus), 1 деклараційний патент.
Член Асоціації ендокринологів Чернівецької області.
На даний час основним науковим спрямуванням є вивчення ускладнень у хворих на цукровий діабет
МАРЧУК Юлія Федорівна – кандидат медичних наук, доцент
Лікар першої кваліфікаційної категорії зі спеціальності «Ендокринологія,» лікар-спеціаліст зі спеціальностей «Внутрішня медицина», «Дієтологія».
Відповідальна за лікувальну та санітарно-просвітницьку роботу кафедри, за навчальну роботу з імунології з іноземними студентами, секретар кафедральних нарад.
2001 – 2007 рр. навчання в Буковинському державному медичному університеті, який закінчила з відзнакою; 2007 – 2009 рр. – навчання в інтернатурі зі спеціальності «Внутрішні хвороби» та магістратурі; 2009 – 2012 рр. – навчання в аспірантурі при БДМУ; 2012 – 2017 рр. – асистент, а з 2017 р. – по теперішній час – доцент кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринологі
У 2014 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук на тему «Зміни гомеостазу жовчі при хронічному некалькульозному холециститі у хворих на цукровий діабет 2 типу, шляхи патогенетичної корекції». Автор та співавтор 127 наукових праць, зокрема 3 монографій, 5 навчальних посібників, 15 патентів на винахід та 23 раціоналізаторських пропозицій.
Член Європейського товариства ендокринологів, Українського товариства фахівців з імунології, алергології та імунореабілітації.
ЦАРИК Ірина Олександрівна – доктор філософії (кандидат медичних наук), доцент кафедри
Відповідальна за навчальну роботу (завуч кафедри), післядипломну освіту з ендокринології та міжнародні зв‘язки кафедри.
у 2017 році закінчила Буковинський державний медичний університет за спеціальністю «Лікувальна справа». У 2017-2019 рр. пройшла інтернатуру та отримала сертифікат лікаря-спеціаліста за спеціальністю «Внутрішні хвороби». З 1 вересня 2019 року зарахована на навчання в аспірантурі при кафедрі клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ. З 1 квітня 2021 року працює на посаді асистента, а з 1 вересня 2024 року – доцента закладу вищої освіти кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології.
У 2020 році пройшла спеціалізацію з фаху «Ендокринологія».
У 2022 році захистила дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня доктора філософії на тему: «Особливості перебігу хронічної хвороби нирок при латентному автоімунному діабеті дорослих» під керівництвом професора Наталії Пашковської.
Доповідач численних всеукраїнських та міжнародних наукових конференцій. Бере участь в міжнародних грантових дослідженнях.
Є дійсним членом Європейської асоціації ендокринологів та Української діабетологічної асоціації, секретарем Асоціації ендокринологів Чернівецької області.
У 2021 році здобула грант Європейської асоціації ендокринологів.
Науковий доробок становить понад 50 опублікованих праць, у тому числі 2 монографії, 3 навчальних посібника, 14 статей у фахових виданнях (з них 8 – Scopus та Web of Science), а також 37 публікацій – у наукових журналах, збірниках, тезах з’їздів, конгресів, конференцій.
Козик Ольга Володимирівна
Лаборант V розряду
КОЗИК Ольга Володимирівна - лаборант V розряду
Відповідальна за комп‘ютерний набір навчально-методичних матеріалів, за технічне забезпечення практичних занять, за естетичне оформлення приміщень, лекційний асистент.
Амоші Марія Якобівна
Лаборант
АМОШІ Марія Якобівна - лаборант ІV розряду
Відповідальна за санітарно-технічний та естетичний стан приміщень кафедри.